10 geriausių burokėlių naudos nėštumo metu Stilius prie LIfe

Burokėliai yra raudonos spalvos ir saldžios daržovės iš šaknų šeimos. Paprastai ji imama kaip salotos, tačiau taip pat yra įvairių būdų ją virti. Burokėliai yra daug maistinių elementų ir vitaminų. Žinoma, jie natūraliai detoksikuoja kraują ir atgaivina kūną. Ne tik tai žinoma, kad sustiprina imuniteto sistemą, o jos lapai ir šaknys yra pilni gydomųjų savybių.

Burokas during pregnancy

♦ Ar burokėliai tinkami nėštumui?

Nėštumo laikotarpis gali sukelti rimtą troškimą saldųjį maistą kartais. Tačiau, kadangi šis etapas yra labai subtilus, reikia užtikrinti, kad mityba būtų kartu su skoniu. Tinkle yra daug patarimų, ką valgyti ir ką vengti nėštumo metu. Šiame stadijoje beveik visos šviežios daržovės yra geros, tačiau, kai kalbama būtent apie burokėlę, turime atlikti išsamią analizę apie įvairius aspektus. Beeturia ir padidėjęs kraujo oksalato kiekis – tai kai kurie svetimų daržovių pavojai. Taigi leiskite mums atsižvelgti į keletą naudos kartu su saugos sumetimais, kurių reikia imtis, įtraukiant šią daržovę į savo nėštumo mitybos planą.

♦ Burokėlių nauda nėštumo metu:-

1. Burokėliai yra daug folio rūgščių: todėl burokų įtraukimas į nėštumą kaip dietos plano dalis sumažina įvairių embrionų defektų tikimybę. Folio rūgštis taip pat padeda tinkamai vystytis vaisiui, ypač stuburo smegenims.

2. Burokėliai yra labai geležies kiekis. Nėštumo metu moteris gali vartoti burokus kaip salotas ar sultis, kad padidintų hemoglobino kiekį. Burokėlių sultys nėštumo metu yra labai rekomenduojamos, siekiant kontroliuoti anemiją.

3. Kita priežastis vartoti burokėlę yra tai, kad jame yra vitamino C. Šis vitaminas ne tik padeda sugerti geležį, bet ir užtikrina sveiką ir stiprų vaisiaus gimdą.

4. Betacyaninas, esantis burokėnyje, labai padeda išlaikyti tinkamą kepenų funkciją. Tai užtikrina, kad jūsų kūnas visada būtų be jokių toksinų, įskaitant tuos, kurių sudėtyje yra riebalų rūgščių. Taigi, įtraukiant burokėlių šaknų sūrį nėštumo metu, sumažėja jūsų galimybė gauti per didelės kūno svorio.

Žiūrėti daugiau:nėštumo metu

5. Burokėliai yra kelių mineralų ir maistinių medžiagų šaltinis; pvz., vitaminai A ir B, pluoštai ir angliavandeniai. Naudojanti runkelių šaknys padeda tikėtinai motinai išlaikyti jos ištvermę ir taip pat padeda kontroliuoti kraujo spaudimą

6. Burokėlių sudėtyje esantys antioksidantai didina tiek besivystančio vaisiaus, tiek motinos imunitetą.

7. Kitas burokėlyje esantis elementas yra kalis, kuris palaiko tinkamą elektrolitų pusiausvyrą ir padeda sklandžiai metabolizuotis kūne.

8. Kalcio preparatai, skirti osteoporozei išvengti ir dantų atsikratymui tikinčioms motinoms.

9. Patinimas ir sąnarių skausmas yra dažnas nėščių moterų diskomforto šaltinis. Betaine burokė turi priešuždegimines savybes ir padeda užkirsti kelią tokioms problemoms nėštumo metu.

Žiūrėti daugiau:brokoliai nėštumo metu

10. Nors burokėliai yra daug cukraus, jie turi mažą glikemijos kiekį. Tai reiškia lėtą cukraus koncentracijos kraujyje pasikeitimą, todėl padeda kontroliuoti cukraus kiekį.

Buteinas burokose gali sukelti pykinimą ir viduriavimą; o nitratai gali sukelti silpnumą ir vėmimą. Per didelis burokėlių įtraukimas į dietos planą padidina beeturijos, kuriam būdingas raudonasis šlapimas ir išmatos, galimybes. Dideli oksalo kiekiai burokėlėje didina inkstų akmenų ir sultų tikimybę, gali sukelti laikinus garsinių virvių paralyžius. Nėštumo metu, norint gauti maksimalią naudą, reikėtų atsižvelgti į burokėlių žaliavą arba šiek tiek virti. Tačiau pasitarkite su savo sveikatos konsultantu apie burokėlių dažnumą ir kiekį savo mitybos diagramoje.

Žiūrėti daugiau:yra žiediniai kopūstai gera nėščioms moterims

Vaizdo šaltinis: “Shutterstock”