9 Įvairūs taršos tipai ir jų priežastys bei pasekmės Stiliai gyvenime

Paprastai tarša apibūdinama kaip papildoma medžiaga mūsų aplinkoje, dėl kurios mums kilo rimta problema ir daroma neigiama įtaka gamtai. Dėl spartaus gyventojų skaičiaus didėjimo šiandien atliekų kiekis aplinkoje yra didžiulis. Aplinkos teršimas medžiagomis, kurios neigiamai veikia žmogaus sveikatą ir kitas gyvas būtybes, sukelia taršą. Medžiagos, kurios veikia aplinką, yra teršalai. Biologiškai skaidžios atliekos neturi įtakos gamtai, tačiau, skirtingai nei ne biologiškai skaidžios atliekos, kurios nesudaro, yra didelės grėsmės aplinkai.

Tipai of Pollution

Užterštumas sukelia ekosistemos pusiausvyrą ir klimato pokyčius, kurie neigiamai paveikė mūsų gyvenimo būdą. Atsižvelgiant į technologijų augimą ir modernizavimą, užteršimas kelia pavojų žmonių ligoms. Yra keletas aplinkybių rūšių, kurios darė didelę įtaką mūsų gyvenimui.

Įvairūs taršos sąrašo tipai ir jų priežastys, poveikis ir prevencija:

Skirtingos teršalų rūšys turi skirtingas priežastis ir padarinius mūsų aplinkai. Išsamus taršos tyrimas padeda suprasti jo rūšis, priežastis ir poveikį mūsų aplinkai.

1. Oro tarša:

Oras Pollution - Causes, Effects And Prevention

Žmonių veikla, susijusi su amžiumi ir jų vystymu, kad gyvenimas patogiai pakenktų oro kokybei kitaip. Oro yra svarbiausias svarbus žmogaus aplinkos komponentas.

Oro taršos priežastys:

 • Iškastinio kuro deginimas, biomasė, automobilių išmetimas ir daugelis kitų išleido anglies dioksidą, anglies mono oksidą, sieros dioksidą ir daugybę kitų toksinių dujų komponentų ore.
 • Kai kurie oro taršos šaltiniai yra natūralūs, o kai kurie iš jų yra pagaminti iš teršalų. Miško gaisrai, ugnikalnio išsiveržimas, dulkių audros, trintančios organinės medžiagos yra oro taršos iš natūralių šaltinių priežastis. Kita vertus, automobilių mobilieji, žemės ūkio, elektrinių pramonės šakos ir tt yra dirbtiniai šaltiniai, dėl kurių oro tarša viršijama.

Poveikis oro taršai:

Šie dalykai teršia orą ir lėtai mažina oro kokybę kiekvieną dieną. Tai yra pagrindinės oro taršos priežastys. Per dideli teršalai ore sukelia visuotinį atšilimą, dėl ko padidėja Žemės temperatūra. Kylanti temperatūra lemia ledynų tirpimą ir todėl padidina jūros lygį.

Teršalai taip pat daro įtaką mums. Anglies dioksidas sumažina deguonies kiekį kraujyje, sieros dioksidas ir azoto oksidai sukelia rūgštus lietus, kuris veikia augalą ir mažina dirvožemio kokybę. CFC naikina ozono sluoksnį, sukelia odos vėžį ir daro įtaką mums. Turi būti imtasi priemonių oro taršos prevencijai.

  Hormonų spuogai - gydymas | Stiliai gyvenime

Kaip užkirsti kelią oro taršai:

Naudojant saulės energiją ir SGD vietoj teršiančio kuro, reguliariai tikrinti automatinius mobiliuosius įrenginius, gamyklų kaminas tiekiant tinkamus filtrus, yra priemonės, skirtos kontroliuoti kietųjų dalelių ar kitų teršalų orą.

Žiūrėti daugiau: Skirtingi oro taršos tipai

2. Vandens tarša:

Vanduo Pollution - Causes, Effects And Prevention

Vanduo yra vienas iš pagrindinių gyvenimo reikmių. Nors apie tris ketvirtadalius Žemės paviršiaus dengia vandens telkiniai, tačiau gėlo vandens prieinamumas mums yra rimtas dalykas. Vandens tarša yra dar viena pagrindinė taršos rūšis. Jis tampa užterštas, kai kenksmingos medžiagos patenka į vandens telkinius arba prasiskverbia žemyn vandens stalo. Tai unikali daugelio medžiagų ištirpinimo ypatybė. Ištirpintos dujos, kaip deguonis, yra svarbios vandens gyvūnams.

Vandens taršos priežastys:

 • Vanduo užterštas iš įvairių šaltinių, tokių kaip vietiniai šaltiniai, į kuriuos įeina plovikliai ir nuotekos, žemės ūkio atliekos, kuriose yra cheminių medžiagų, pvz., Trąšų ir pesticidų, kietų atliekų ir pramoninių atliekų, kuriose yra toksinių medžiagų, tokių kaip dažikliai, riebalai, rūgštys, aliejai ir kt..
 • Vandens tarša sukelia rimtų sveikatos problemų, taip pat aplinkosaugos problemų. Organinės atliekos sukelia vandens sukeltas ligas, tokias kaip dizenterija, maliarija ir kt. Neorganinės cheminės medžiagos veikia žmogaus inkstus, reprodukcinę sistemą ir kvėpavimo sistemą; pakenkti vandens gyvūnams ir augalams; veda prie mažesnio augalininkystės.

Poveikis vandens taršai:

Pesticidai ir kiti organiniai tirpikliai sukelia medžiagų apykaitos sutrikimus ir vėžį žmonėms. Ligos sukeliančios bakterijos vandens telkiniuose sukelia gelta, hepatitas, dizenterija ir kitos ligos.

Alyvos išsiliejimas iš naftos tankų vandens telkiniuose sukelia ilgalaikę žalą. Tai gali būti žmogaus klaida arba natūrali, kuri blokuoja saulės spindulius ir orą nepateka į vidų, todėl vandens gyvybei trukdo.

Kaip užkirsti kelią vandens taršai:

Šią taršą galima kontroliuoti naudojant atskirus nuotekų bakus atskiriems namams, mažinant ploviklio naudojimą, apdorojant pramonines arba buitines atliekas prieš išleidžiant, nustatant nuotekų valymo įrenginius ir dar daugiau.

Žiūrėti daugiau: Vandens taršos tipai

3. Dirvožemio tarša:

Dirvožemis Pollution - Causes, Effects And Prevention

Tarp daugelio kitų rūšių taršos, dirvožemio tarša ar žemės tarša yra kita. Dirvožemis yra vienas iš svarbių gamtos išteklių. Dirva suteikia prieglobstį daugeliui gyvūnų ir palaiko augalus, iš kurių mes gauname pagrindinius mūsų poreikius. Dirvožemis taip pat kenksmingas ir užterštas, kai kai kurios kenksmingos medžiagos sumaišomos su dirvožemiu.

Dirvožemio taršos priežastys ir šaltinis:

 • Yra daug teršalų, kurie sukelia dirvožemio taršą. Per didelis trąšų naudojimas dirvožemį teršia. Azoto junginys iš dirvožemio tampa netinkamas augalams gauti maistines medžiagas.
 • Pramoniniuose nuotekose yra kenksmingų cheminių medžiagų, kurios į dirvožemį patenka į nuotekas ir dirvožemį nevaisingos.

Dirvožemio taršos poveikis:

Pramoninių atliekų sąvartynai pablogina dirvožemio kokybę ir žaloja natūralią augaliją toje teritorijoje. Miškų naikinimas išnaudoja dirvožemį ir sukelia dirvožemio eroziją.

Kaip išvengti dirvožemio taršos:

Tinkamas kietųjų atliekų šalinimas turi būti atliekamas sanitarinėse sąvartynuose. Pramonines atliekas netinkamai išvalyti nereikia. Daugiau medžių sodinimas neturės dirvožemio erozijos. Vietoj cheminių trąšų ar mėšlo reikia naudoti daugiau organinių trąšų.

4. Triukšmo teršimas:

Triukšmas Pollution - Causes, Effects And Prevention

Mūsų pastaraisiais laikais triukšmas sukelia dar vieną taršos šaltinį. Tai dažniausiai yra miesto tarša. Dėl modernizavimo ir plėtros, yra rimtų padarinių aplinkai. Triukšmas yra nepageidaujamas garsas mūsų aplinkoje. Tai sukelia neigiamą poveikį žmonėms. Dėl šiuolaikinio gyvenimo atsirado pramonės, mašinų ir technologijų plėtra. Triukšmas pažeidžia žmogaus gyvenimo ramybę. Garsūs garsai ir triukšmai kyla gamyklose, keliuose, lėktuvuose ar prekybos vietose. Garso intensyvumas matuojamas vienete, vadinamame decibelais (dB). Mūsų sistemoje garsas virš 80 dB sukelia triukšmą.

  Pistacijos nėštumo metu | Stiliai gyvenime

Triukšmo taršos priežastys:

Įvairūs šaltiniai gali būti natūralūs ar žmogaus sukelti triukšmo tarša.

 • Meniniai šaltiniai, tokie kaip automobiliai, autokrautuvai, lėktuvai, garsiakalbiai, sirenos, garsiakalbiai ir netgi šauksmai sukelia triukšmo. Natūralus šaltinis, pavyzdžiui, grūstis, sukelia tam tikrą triukšmo taršą.
 • Orlaiviai sukelia daugiau diskomfortą nei kelio triukšmas. Oro transportas išaugo daug aukštesniu lygiu. Garsus triukšmas, sukeliantis aukšto tipo reaktyvinių lėktuvų, kurie ne tik sutrikdo žmonių bendravimą, bet ir nuolat pažeidžia klausą.

Triukšmo taršos poveikis:

Didmiesčio miestuose triukšmo lygis yra gana didelis, dėl kurio atsiranda galvos skausmas, padidėjęs kraujo spaudimas ir klausos sutrikimas. Triukšmas taip pat sukelia stresą, nerimą, dėl kurio padidėja širdies ritmo greitis. Nepertraukiamas triukšmo poveikis sukelia nemalonumą ir hipertenziją. Netgi žmonės, kuriems pasireiškia didelio intensyvumo garsai, yra sutrikę ir išsivysto opa. Nuolatinė triukšmo tarša sukelia nervų susikaupimą ir rimtų nervų problemų. Visa tai mums įtakoja ir turės rimtą įtaką mums.

Kaip užkirsti kelią triukšmo taršai:

Norint sumažinti triukšmo lygį, turime imtis tam tikrų veiksmų. Garsiakalbių naudojimas vėlyvą naktį ir ankstyvą rytą neturi būti atliekamas, taip pat išlaikyti mažą garso stiprumą bet kuriuo dienos metu. Reikėtų apriboti nereikalingą ragų naudojimą.

Transporto priemonės turėtų naudoti tinkamus duslintuvus. Triukšmingoms transporto priemonėms neturėtų būti leidžiama įeiti į gyvenamąsias patalpas. Storios stiklo plokštės languose sumažina triukšmo taršą. Medžiai sugeria triukšmą, todėl medžių sodinimas padeda sumažinti triukšmo lygį.

5. Radioaktyvusis užterštumas:

Radioaktyvusis pollution - Causes, Effects And Prevention

Vienas iš labiausiai pavojingų ir pavojingų teršalų rūšių yra radioaktyvioji tarša. Radioaktyviosios taršos sukelia atominė elektrinė.

Radioaktyvaus užterštumo priežastys:

 • Jei branduolinėje jėgainėje nėra tinkamos apsaugos arba kai maitinimo elementai sugedo, tai sukelia radioaktyvią taršą. Branduolinėje elektrinėje radioaktyviųjų medžiagų branduolio dalijimas atliekamas.
 • Radioaktyvieji metalai suskaido, išleidžiant kenksmingus spindulius, tokius kaip beta spinduliai ir gama spinduliai.
 • Radioaktyvioji tarša gali atsirasti dėl branduolinėse jėgainėse esančių reaktorių sugadinimo, kuris galėtų užteršti, o poveikis tęsis metus arba atliekų iš augalų į dirvožemį arba į vandens telkinius.

Poveikis žmonėms:

Radioaktyviosios medžiagos veikia mūsų sveikatą. Jos tarša sukelia rimtų sveikatos problemų, tokių kaip vėžys, aklumas, nevaisingumas, dirvožemis, vanduo ir oras, taip pat defektai gimdymo metu.

Kaip užkirsti kelią radioaktyviam užterštumui:

 • Šios jėgainės turi būti nutiestos toli nuo gyvenamųjų rajonų, todėl apsauga turi būti atliekama pastatant platesnes sienas, kad spinduliuotės nepatektų į šalį, o tinkamas šalinimas yra labai svarbus.
 • Gali įvykti nelaimingi atsitikimai, todėl šiuose augaluose dirbantiems darbuotojams reikia papildomos apsaugos. Atliekos arba galutinis produktas yra švino pavidalo, turi būti išvalytas tinkamai, kitaip jis sumaišomas su dirvožemiu ir vandeniu, dėl kurio dar labiau užteršiama.

6. Lengvasis užterštumas:

Šviesa Pollution - Causes, Effects And Prevention

Ši tarša atsiranda dėl nereikalingos šviesos mūsų aplinkoje. Būtina padaryti nereikalingus žiburius ir naudoti daugiau energijos, kad užsidegtų, o ne naudoti mažiausią šviesos energiją darbui.

  10 geriausių naminių medaus veido pakuočių Stiliai gyvenime

Šviesos taršos priežastys:

 • Dangus šviesiai naktimis daro žvaigždė ir planetos matomos netinkamo apšvietimo. Tai daro įtaką astronominių reiškinių stebėjimui ir apsunkinimui.
 • Gatvių žibintai yra išdėstyti vienas po kito, padidina šviesos energijos kiekį.

Tai ne tik sukelia šviesos taršą, bet ir lemia energijos suvartojimą. Šviesos žiburiai daugiausia naudojami didmiesčių miestuose ir specialiose funkcijose. Perteklinė žaiba taip pat matoma reklamos lentose ir bet kokiuose sporto renginiuose naktimis. Pernelyg didelė šviesa įtempia mūsų akis ir ypač mūsų tinklainę.

Poveikis žmonėms:

 • Toks didelis šviesos srautas gali sukelti galvos skausmą ir migrenos sutrikimus.
 • Šią taršą trukdo žmonių sveikatos ir miego ciklai.

Kaip išvengti šviesos taršos:

 • Šviesos poreikis turi būti minimalus, tuo pat metu užtikrinant, kad gatvės ir keliai būtų apšviesti.
 • Mažų voltų šviesos gali būti pasirinktas pasirinkimas.

7. Terminis užterštumas:

Terminis Pollution - Causes, Effects And Prevention

Jis taip pat gali būti vadinamas šilumos tarša. Tai daugiausia lemia visuotinį atšilimą didinant Žemės paviršiaus temperatūrą.

Šiluminės taršos priežastys:

 • Tai lemia pokyčius ilgą laiką. Oro tarša, miškų naikinimas ir pramoniniai augalai padidino Žemės temperatūrą, dėl kurios kilo tam tikrų esminių gamtos problemų.
 • Dėl drastiškų klimato pokyčių daug laukinių gyvūnų išnyksta.
 • Didėjantis anglies dioksido kiekis aplinkoje pakėlė temperatūrą. Dėl šios priežasties anglies dioksidas yra žinomas kaip šiltnamio efektą sukeliančios dujos. Ledo tirpimas polariuose regionuose padidino vandens lygį.
 • Šiluminė tarša yra oro taršos poveikis. Anglies, naftos ir dujų deginimas sukelia kenksmingų dujų susidarymą.

Poveikis žmonėms:

Tokio pobūdžio taršai kai kurioms dujoms būdinga temperatūros kilimo charakteristika. Ežerai šildomi dėl atliekų šalinimo, o tai taip pat trukdo vandens gyvūnams. Padidėjusi temperatūra sukelia nepatogumų buveinėms, kurios taip pat daro įtaką augaliniam gyvenimui šiame regione.

Kaip užkirsti kelią teršalų taršai:

 • Medžių sodinimas prie kranto yra vienas iš sprendimų.
 • Cirkuliacinis arimas siekiant išvengti erozijos
 • Alternatyvių aušinimo medžiagų naudojimas, išskyrus vandenį.

8. Cheminis tarša:

Cheminis pollution - Causes, Effects And Prevention

Cheminę taršą daugiausia sukelia pramoninės atliekos. Cheminių medžiagų nuotėkis iš sąvartynų ir kasyklų sukelia cheminę taršą.

Cheminio taršos priežastys:

 • Cheminės medžiagos, pvz., Dažikliai, aliejai, riebalai ir tt, išsiskiria kaip pramoninės atliekos be tinkamo apdorojimo. Cheminė tarša taip pat sukelia oro taršą ir taip pat pastebima ore.
 • Deginant išleidžiami cheminiai teršalai konkrečiai oro teršalų atmosferoje. Pastaruoju metu tai yra pagrindinė problema dėl technologinės plėtros ir pramonės sektoriaus augimo.

Cheminio taršos poveikis:

Cheminės medžiagos taip pat išgaunamos iš pesticidų ir trąšų, kurios skiriamos augalams. Tačiau tai turi neigiamos įtakos mums ir augalams, o tai savo ruožtu turės įtakos mums.

Kaip užkirsti kelią cheminiam užterštumui:

Rekomenduojamos organinės trąšos. Neorganinės atliekos ar chemikalai yra labai pavojingi mums ir mūsų aplinkai.

 Žiūrėti daugiau: Medžių tipai

9. Vizuali tarša:

Vizualinis pollution - Causes, Effects And Prevention

Viskas, nepatrauklios ir nepageidaujamos regos sutrikimai, sukelia regos taršą. Ši skirtinga tarša yra gana nauja ir sukėlė daug nepatogumų.

Vizualios taršos priežastys:

Manoma, kad keliuose esantys grafikai, graffiti ar drožyba ant uolų ar medžių, apledėjimai aplinkui, apleisti namai ir dangoraižiai sukelia vizualią taršą.

Dangoraižys trukdo natūraliam vaizduojimui ir taip pat sukelia miškų naikinimą toje teritorijoje. Vizuali tarša laikoma negraži ir erzina. Tai taip pat daro mums neigiamą poveikį, nes mums netenka natūralios apylinkės.

Vizuali taršos poveikis:

Vizuali tarša veikia akį, užsakant nereikalingą įtempimą. Tai taip pat neleidžia mėgautis vaizdu. Dėl to kenksmingi aplinkos pokyčiai pažeidžia gyventojų vaizdines zonas.

Kaip išvengti aplinkos teršimo:

Kai kurie iš paprasčiausių būdų užkirsti kelią regos taršai yra tokie.

 • Leidžiant skelbimų lentose arba laikyti tik pakabinti tam tikrą laikotarpį
 • Užtikrinant, kad gyvenamosios vietos yra pakabinamos, tik svarbi informacija, susijusi su faktu.
 • Ištiesdami laidus, kad žmonės gautų gerą vaizdą.

Tarša daro didelę žalą mūsų aplinkai. Norint gauti švarią aplinką, geresnę gyvenamąją aplinką ir laisvą nuo ligų, mes patys turime imtis veiksmų, kad išvengtume šių sąlygų. Turime sumažinti ir pašalinti teršalus iš šaltinio tinkamais šalinimo būdais ir tinkamais valymo procesais. Pastaruoju metu vyriausybės nustatė keletą įstatymų, kad būtų sumažintas taršos lygis. Įvairios taršos rūšys, tiek lengvos, tiek intensyvios, atlieka svarbų vaidmenį visuomenės evoliucijoje.