Įvairūs “Sushi” tipai

Per pastaruosius keletą dešimtmečių suši tapo vis populiaresnė visame pasaulyje. Nors jūs, galbūt, išaugęs ir neketinai bandėte, šis skanus maistas suši dabar yra prieinamas daugumoje vidutinio dydžio apskrities miestelių. Jūs galite valgyti suši ir nigiri rankomis, kaip tai daro Japonijoje – tik įsitikinkite, kad nigirio ritinėliai pakreipiami aukštyn kojom, kad negaunate per daug sojos padažo! Prieš pradėdami vaikščioti kaimyniniame sushi bare, sužinokite daugiau apie įvairius turimus suši tipus.

Įvairūs "Sushi" tipai

Sutelkiamas dėmesys į penkias pagrindines “Sushi” rūšis

Įvairūs "Sushi" tipaiMaki: Šio tipo suši gaminami su ryžiais ir suvynioti jūros dumbliais. Iš esmės tai yra suši tipai, į kuriuos paprastai galvojote, kai galvojat apie suši.

Įvairūs "Sushi" tipaiTemaki: “Temaki” yra ranka valcuotas suši, pagamintas iš kūgio formos. Tai nėra ideali vieta dalintis vakariene, bet tai yra puikus būdas gauti suši užkandžius kelyje. Taivanyje net 7-11 parduoda suši tokiuose dizainuose, kaip ir žmonėms, kuriems reikia eiti, kai nori ką nors valgyti.

Įvairūs "Sushi" tipaiNigiri: Paprastai “nigiri” susideda iš tam tikro tipo virimo, kuris patiekiamas ant ryžių. Nors papildymas paprastai yra žuvis, jis neturi būti. Dažnai jis tiekiamas žaliavai, o skonis puikiai tinka žmonėms, kurie mėgsta žuvį. Mano asmeninis mėgstamiausias yra lašiša nigiri su porcija svogūnų ir mažai citrinų sulčių.

Įvairūs "Sushi" tipaiUramakis: Uramakis lauke yra ryžiai, ant jūros dumblių pakuojami užpildai. Jūs galite gauti uramaki su įvairiais padažais ir virti. Kaip ir daugelis šiame sąraše esančių galimybių, uramakis gali būti žalios arba virtos.

Įvairūs "Sushi" tipaiSashimi: “Sashimi” neapima ryžių. Tai tik žuvis ar vėžiagyviai pati savaime, todėl tai idealu, jei tikrai mėgstate žuvies skonį.

Sushi, nigiri ir sashimi yra gana panašūs, todėl daugelis jų supainioja. Sashimi apskritai yra žalioji žuvis, nors žuvys kartais yra virtos, o kartais ir ne žuvys. “Sashimi” yra įvairių jūros gėrybių, tokių kaip unagi (virti gėlavandenės unguriai), įvairovė, taigi yra keletas sąlygų. Sashimi yra tik žuvis ar mėsa, kuri patiekiama be kitų ingredientų.

“Sushi” dažniausiai naudoja ryžių ir ingredientų mišinį, pavyzdžiui, daržoves, kurios tada valomos nori (jūros dumbliais), prieš pradedant jas supjaustyti į mažesnius gabalus. Kai perkate suši, tai yra maki (visa ranka) su jūros dumbliais iš išorės, temaki su suši kūgyje idealiai tinka vežti, arba uramaki su jūros dumbliais viduje ir išoriniais ryžiais.

Nigiri yra nigiri ir suši mišinys. Iš esmės, nigiris yra sashimi rūšis, suformuota į ryžių stačiakampį.

Sushi ritinių tipai

Yra daug įvairių rūšių suši rutuliukų, todėl jų neįmanoma įtraukti. Vietoje to mes pateiksime tik įvairias populiariausias parinktis. Į jį bus įtrauktos ingredientų rūšys, jei žuvys yra neapdorotos ir tipai žmonių, kurie paprastai naudojasi tokio tipo suši.

Įvairūs "Sushi" tipaiCrunch Roll: Gaivieji jūros dumbliai, aštrūs tunai ir tempura, pagaminti iš žalios žuvies, mišinys. Jei jums patinka traškios ir traškios tekstūros, ši parinktis tau bus tobula.

Įvairūs "Sushi" tipaiVaivorykštė ritinys: Puikus pasirinkimas, jei jums patinka įvairūs sašimi. Pagaminta su žaliavine žuvimi, tai apima žuvų tortą ar imitacinį krabą. Jis taip pat gaminamas su tunais, avokadu, lašiša, geltonmedis, agurkais ir krevetėmis. Sushi ritinio vidinė pusė paprastai yra tokia pati arba gana panaši į “California Roll”. Vėliau prie viršaus pridedami skirtingi dangteliai (paprastai sušimi).

Įvairūs "Sushi" tipaiTigro Roll: Šis ritinys pagamintas iš agurkų, avokado, krevečių tempura ir tobiko (plaukiojančių žuvų ikrai). Paprastai tai nėra žaliavos, bet turėtumėte įsitikinti, ar tai yra. Tai idealus tiems, kam patinka aromato ir krevečių skonio.

  Smoothies Starbucks

Įvairūs "Sushi" tipaiKalifornija Roll: Kalifornijos ritiniai yra labai populiarūs ir yra idealūs, jei nepatinka žalios žuvies ir nori avokado. Ši pasirinktis yra su avokadu, sezamo sėklomis, agurkais ir krabais arba imitaciniais krabais. Jei perkate jį prekybos centre, tai gali būti ir majonezas. Kalifornijos ritinį kartais papildo ir kai kurie ahi.

Įvairūs "Sushi" tipaiDragon Roll: “Dragon Rolls” yra pagaminti iš agurkų ar avokado. Viduje rasite krabų, ungurių ir voverių padažą. Kartais žaliavos yra sviestmedžio, saldaus skonio. Šie dažnai būdingi kiekvienam virėjui, todėl galite rasti šiek tiek įvairovės. Paprastai agurkai ir unguriai bus rasti viduje. Išorėje jis turės plonų avokadinį gabalėlį, kuris atrodo šiek tiek panašus į drakoną.

Daržovių ritinys: Tai yra puikus pasirinkimas, jei jums patinka daržovės, nes jame yra šparagai, agurkai, paprika, grietinėlė, avokadas ir morkos. Jame nėra žalios žuvies.

Įvairūs "Sushi" tipaiPhiladelphia Roll: “Philadelphia Roll” yra idealus, jei jums patinka šalti, kreminiai skoniai. Jame yra žalios žuvies, pagaminta iš lašišos, grietinėlės ir avokado. Nepaisant jo pavadinimo, “Philadelphia Roll” nėra iš Filadelfijos. Tai buvo pavadinta tai, nes ji pagaminta su “Philadelphia Cream Sese”.

Įvairūs "Sushi" tipaiSpider Roll: Spider Rolls pagamintas iš agurkų, aštrus varškės, minkštosios krabų tempura ir avokadų. Ji neapima žalios žuvies ir turi traškią tekstūrą. Jei jūsų virėja yra ypač nuostabus, jie gali net padaryti “Spider Roll”, kad atrodytų, kad iš šonų pasirodo spidero kojos.

Įvairūs "Sushi" tipaiDinamito ritinys Šis populiarus variantas pagamintas iš geltonuodegių, avokado, aštrų majų, krevečių tempura, pupelių daigų, agurkų, čili ir morkų. Kartais jis gaminamas žaliai, todėl pirmiausia turite paklausti. Ji turi traškią, šiltą ir kreminę skonį.

Surf and Turf Roll: Ši parinktis gaminama su žuvų pyraga ar imitaciniais krabais, taip pat agurkais, tunais, avokadu, jautiena, lašiša, tunais ir morkomis. Žuvis yra žalios, bet jautiena yra virta.

Įvairūs "Sushi" tipaiCaterpillar Roll: “Caterpillar Rolls” pagaminti tik su agurkais, avokadu ir unguriu. Puiku, jei myliu šiltą ungurį ir avokadą, ir tai neapima žalios žuvies.

Įvairūs "Sushi" tipaiAštrus tuno ritinys: Tiški tuno ritiniai pagaminti iš čili padažo, majo ir tunų. Šis žaliavinis suši yra puikus, jei mėgstate tuną ir aštrus skonius.

Įvairūs "Sushi" tipaiVolcano Roll: Šis ritinys gali turėti įvairius užpildus, tačiau jis bus panašus į ritinį, kuris sprogsta su maistu.

Įvairūs "Sushi" tipaiKrevetės Tempura Roll: Šis ritinys pagamintas su tempura dribsnių, avokadų, krevečių tempura ir voverių padažu. Tai nėra pagaminta žaliavoje ir turi traškią tekstūrą.

Įvairūs "Sushi" tipaiTempura Roll: Šis ritinys pagamintas su tam tikra tempura rūšimi, kuri yra pagardinta. Kartais tai žaliavos, bet tai puikus pasirinkimas, jei jums patinka kriaušių ir riebalų skonio iš kepto maisto.

Jei ieškote vegetariško pasirinkimo, yra keletas suši ritinių, kurie skirti agurkams, kiaušiniams ir avokadams. Dažnai vegetariškos pasirinktys bus šiek tiek pigesnės. Turėkite omenyje, kad įvairūs suši barai sutiks savo pasiūlymus, todėl faktiniai ingredientai gali skirtis nuo restorano iki restorano.

Sashimi tipai

Siekdami būti autentiškesni, daugybei suši barų naudojamas japonų pavadinimas skirtingoms žuvims ir ingredientams. Kad jūsų gyvenimas būtų šiek tiek lengvesnis (ir kad jūs iš tikrųjų gautumėte tai, ko norite), įtrauksime keletą bendrų sąlygų, su kuriomis galite susidurti.

Hirami: Žaliavinis paltusas
Hamachi: Žaliavinis geltonuodeilis
Kani: Virta krabų mėsa
Ebi: Virtos tigrinės krevetės
Sake Toro: Žalios lašišos pilvas
Bincho: Neapdorotas giliavandenių baltojo tuno
Iwashi: Žaliavinės sardinės
Anago: Paprastai virta ar giliai kepta jūros vėduotė
Hotate: Žalieji šukutės
Janpachi: Žaliavinis amberjack
Aji: Žaliavinė ispanų skumbrė
Tako: Virtas aštuonkojai
Ahi: Žaliavinis tunas
Tai: Žaliavinis raudonasis snaperis
Unagi: Griliuotos gėlo vandens ančiuviai
Amaebi: Žalios saldžiosios krevetės
Tamago: Virtas, saldaus kiaušinio omletas
Aoyagi: Neapdorotas rausvas moliuskas
Ika: Kalmarai (čiuptuvai virti ir kūnas yra žaliavinis).
Katsui: Žaliavinis trasos tunelis
Ecolar: Žaliavinė skumbrė
Toro: Žalios baltos spalvos pilvas
Saba: Žaliavinė skumbrė
Uni: Žalios jūros Urchin
Umi Masu: Neapdorotas vėžiagyvių fortas
Ikura: Lašiša Roe
Hamachi Toro: Neapdorotas geltonakalio pilvas
Hokigai: Virtas Surf Clam
Maguro: Žaliavinis tunas
Tsubugai: Neapdorotas gurkšnis moliuskas

  10 sveikų "Starbucks" gėrimų

Tiesiog apie bet kokią sashimi mėsą galima paversti suši ranka. Nors rašybos gali skirtis priklausomai nuo vietos, ankstesnės sashimis yra tos, kurias paprastai rasite. Iš šių paprastų ingredientų, suši meistrai gali maišyti kūrybingus ingredientus, kad sukurtumėte skanius, unikalius suši rutulius.

Kai kuriuos kitus žodžius galite rasti “Sushi” meniu

Sushi yra ne tik mėsa. Daugelyje geriausių suši ritinių yra kitų ingredientų, tokių kaip švieži avokadai, agurkai, aštrūs čili ir kiti skoniai. Dauguma “suši” barų pasiūlys šių maisto produktų vertimą anglų kalba, tačiau jų vertimus pateiksime tik tuo atveju.

Donburis: Tai tradicinio japoniško ryžių dubenėlio patiekalo terminas. Paprastai jis yra pagamintas sumaišant skirtingų rūšių daržoves, žuvis ar mėsą, prieš jas patiekiant ryžiais.

Agedashi: “Agedashi” yra minkštas tofu, kurį chefas dengia bulvių krakmolą. Po to jis yra giliai keptas.

Gyoza: Jei niekada nepatyrėte gyoza, turėtumėte nedelsdami perskaityti šį straipsnį ir nusipirkti. Šios japoniškos visos keptos koldūnai yra įdarytos įvairiais daržovėmis, mėsa ir žuvimi. Jie yra neįtikėtinai skanu ir populiarus pietų pasirinkimas.

Kaki: Tai japoniškas terminas, tai reiškia persimonų vaisius.

“Daikon”: Daikonas yra ridikėlių rūšis, naudojama sriubose ir kituose patiekaluose. Taip pat yra ir rusvos, kurios gali būti pagamintos iš šio ridiko.

Ikura: Ikura yra lašišos ikrai (žuvies kiaušiniai).

Chirashi: “Chiraashi” yra už ryžių dubenėlį, kuris yra sumaišytas su ingredientais, tokiais kaip žuvis ir daržovės.

Maki: “Maki” – tai patiekalas, pagamintas iš ryžių ir įdarų, įpakuočių jūros dumblėse. Jungtinėse Amerikos Valstijose jūs žinote maki kaip suši.

Katsu: “Katsu” yra gilių draugų kotletas.

Gomae: Gomae yra daržovių patiekalas, sumaišytas su sezamo padažu.

Nasu: Nasu reiškia baklažaną.

Masago: “Masago” yra oranžiniai žuvų kiaušiniai, žinomi kaip kapelinė ikrai.

Mochi: Jei turite kambarį desertui, pabandykite moči. Šis kramtytas desertas yra pagamintas iš ryžių gėlių ir įdarytas užpildais, pavyzdžiui, sezamo sėklomis ar taro.

Kappa: Tai tik japoniškas žodis agurkui.

Negi: Negi reiškia žalią svogūną.

Ponzu: Tai Japonijos panirimo padažas, pagamintas iš sojos padažų, acto, laimų sulčių ir žuvies dribsnių mišinio.

Miso: Miso yra itin skanus, Japonijoje tradicinis prieskonis. Jungtinėse Amerikos Valstijose tikriausiai susiduriate su miso sriuba, pagaminta iš miso, tofu, jūros dumblių ir kitų ingredientų.

Kanikama: Kanikama yra krabų mėsos imitacija.

Sashimi: Sashimi yra labai plona, ​​supjaustyta mėsa, kuri nėra tiekiama su ryžiais.

Omakase: Tai tiesiog reiškia virėjo pasirinkimą, todėl paklauskite prieš užsakydami.

Ika: Ika yra sepijos.

Temaki: “Temaki” yra rankų ritinys, pagamintas iš žuvies ir ryžių, prieš tai, kai jis yra įvyniotas jūros dumbliais, kaip kūgio forma.

  40 "Starbucks Secret Menu" gėrimai

Yaki Tori: Tai tipo jautienos vištiena, pagaminta japonų stiliaus.

Roe: Roe yra tik anglų kalbos terminas žuvų kiaušiniams.

Yamagobo: Tai yra japonų maistas, kurį sudaro marinuotos varnalėšos šaknys.

Teba: Teba yra vištienos sparneliai.

Shiso: “Shiso” yra japonų žolių rūšis, naudojama daugelyje patiekalų.

Yakisoba: “Yakisoba” yra skanios keptos makaronai iš grikio.

Tobiko: Tobikas plaukioja su žuvų ikru.

Tempura: “Tempura” gali būti pagamintas iš daugybės skirtingų žuvų rūšių, kurios yra keptos ir kepamos prieš valgant.

Yuzu: Yuzu yra citrusinių vaisių rūšis, gana skanus.

Udonas: Tai tarsi stora makarelė, pagaminta iš kviečių miltų.

Tentsuyu: Tai tam tikra tempura dip.

Wasabi: Wasabi yra panašus į mūsų krienus ir yra naudojamas indų prieskoniai ar patiekalas su suši.

Sriracha: Tai rūšies aštraus padažas turi šiek tiek saldus skonį.

Ume: Ume yra marinuota slyva.

Poke:

Uzura: Uzura yra putpelių.

Tekka: “Tekka” yra tam tikros pagardos patiekalas japonų restoranuose.

Wakame: Wakame yra jūros dumblių rūšis.

Kushiyaki: “Kushiyaki” yra bendras terminas, apimantis įvairius kepinius, keptas daržoves ir mėsą.

Nigiri: Tai patiekalas, kuriame žaliavinė žuvis patiekiasi vynuogių, pernelyg presuotų ryžių.

Toro: Tai yra žuvų pilvo zona. Dažnai pamatysite jį su kitu Japonijos terminu, kuris parodo, kokia žuvis yra pilvas.

Edamame: “Edamame” yra skanus patiekalas, pagamintas iš neapsaugotų sojų pupelių. Dažnai jis patiekiamas su padažu ant jo. Jūs dažnai rastumėte jį kaip užkandį, esantį Sushi restoranuose Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Kokios rūšies prieskonių ir pusių yra?

Daugeliu atvejų jūsų suši baras pasiūlys daugiau nei tik suši. Jei tiesiog norėtumėte užkąsti ar nedidelį patiekalą, eikite prie juostos ir patraukite vieną iš plokščių, kuris yra perduodamas aplink barą. Jei norite reguliariai pavalgyti ar kelis kursus, galite išbandyti kitas galimybes. Dažnai misos sriuba yra puiki pradžia valgyti. Kepti daržovės ir “Tempura” yra dar vienas puikus priedas.

Jūsų pagrindiniam “suši” patiekalui greičiausiai bus daugiau nei tik suši. Jūsų serveris tikriausiai pasiūlys ploną, rausvą, marinuotą gabaliuką imbiero. “Wasabi”, žalioji pasta, kuri skonis panaši į krienus, bus įtraukta į jūsų stalą. Labiausiai tikėtina, kad jums taip pat bus duotas shoyu (sojos padažas).

Imbieras yra naudojamas jūsų paletės valymui tarp kursų arba suši sukčių, kad jūs iš tikrųjų galėtų išgirsti skirtingus skonius. Japonai taip pat sumaišys truputį isabi su savo sojos padažu, kaip panardintą padažą sušiams. Jei niekada neturėjote vazabu, pabandykite pirmą kartą persikelti. Jis turi gana stiprų, aštrų, skonį, todėl nenorite naudoti daugiau nei galite.

Jei norite, kad skanus desertas atliktų valgį, bandykite moči. Pagamintas iš ryžių miltų, šis kramtomas, kramtytas desertas tiekiamas mažoje, apskrito formoje. Jis dažnai pripildytas tokiais ingredientais kaip taro (šiek tiek panašus į japonų saldžiųjų bulvių). Kai kuriuose restoranuose taip pat siūlomos tokios pasirinktys kaip “matcha” ar “taro” ledai.

Žinomas dėl jo skanių skonių, suši galima įsigyti daugelyje rūšių. Nors daugelis variantų yra pagaminti su žaliavine žuvimi, yra ir kai kurie suši tipai, pagaminti iš virtos žuvies. Jei nesate tikri dėl to, ką pasirinkti, paprašykite savo virėjo idėjų. Daugybė suši batų siūlo besisukančią juostą, kurioje šalia jūsų yra nedideli suši buliukai. Jei nesate susipažinę su įvairiomis suši rūšimis, išbandykite kelias iš šių nedidelių plokščių, kad išsiaiškintumėte savo mėgstamą.